news-details

Радман се срещна с външния министър на Узбекистан Саидов

Министърът на външните работи на Хърватия Гордан Гърлич Радман заяви, че по време на Дубровнишкия форум се е срещнал с министъра на външните работи на Узбекистан Бахтиёр Саидов, като двете страни са потвърдили решимостта си да укрепват отношенията между двете държави.

Говорейки за съдържанието на срещата и обсъдените теми, Радман каза: „Потвърдихме общата си решимост да укрепваме още повече отношенията между Хърватия и Узбекистан.“

Подчертавайки областите на сътрудничество, Радман заяви: „Обменихме мнения относно развитието на сътрудничеството в сферите на икономиката, енергетиката, свързаността, туризма и политическия диалог.“

Bulgaria News Agency