Спорт

Турция напуска Евро 2024

Националният футболен отбор на Турция напусна Евро 2024, след като загуби от Холандия с 2-1 на четвъртфиналите.

Германия 2-0 Дания

В мача от осминафиналите на Европейското първенство по футбол 2024 домакинът Германия победи Дания с 2-0 и се класира за четвъртфиналите.

Любов към Галатасарай в Колумбия

През сезоните 2001-2002 в Турция, 2002-2003 в Газиантепспор и между 2003 и 2008 г. Колумбиецът Густаво Виктория, който носеше формата на Чайкур Ризеспор, не може да забрави годините си в Галатасарай и Турция.

Женският национален отбор до 20 години в полуфиналите на Европейското първенство

Женският национален отбор до 20 години записа две победи от двамата си мача в първия кръг на квалификациите за Европейското първенство CEV U20 2024 година, което се провежда в Анкара, Турция, и се класира за полуфиналите.

Исмаил Керем Куртоулу участва в състезанието Sharks Swimming Cup Burgas

Успешният плувец на Големия градски младежки и спортен клуб в Ескишехир Исмаил Керем Куртоулу ще се състезава със знамето на Турската република на състезанието Sharks Swimming Cup Burgas, което ще се проведе от 23 до 25 февруари 2024 г. в Бургас, България.

Финалната среща за Купата Turkcell Süper е отложена за по-късна дата

Финалната среща за Купата Turkcell Süper между Галатасарай и Фенербахче бе отложена за по-късна дата поради някои организационни несъответствия.

Галатасарай загуби у дома

ФАТМА ЕЛИФ БЕЙХАН - 24.10.2023 г. - ХИБИЯ - Галатасарай загуби с 3:1 от Бавария Мюнхен в своя трети мач на Група А на Шампионска лига на УЕФА, игран в Спортен комплекс Али Сами Ен.

Националният отбор победи Латвия с 4-0

Националният А отбор победи Латвия с 4-0 в мач, игран в Коня, гарантирайки си билет за Европейското първенство през 2024 г.

Maserati GT2 се състезава за първи път на пистата "Circuit Paul Ricard"

Maserati GT2 се състезава за първи път на пистата "Circuit Paul Ricard" и стига до подиума с отбора LP Racing в последния кръг на Европейската серия 2023 Fanatec GT2.

Нацонален стрелец Aysel Özgan става световен шампион

Aysel Özgan, представител на Турция на Световното първенство по пушкиране за лица с увреждания, спечели златен медал в категорията за жени P2 10 метра въздушен пистолет и за втори път поред стана световен шампион. Айшегюл Пехливанлар също спечели бронзов медал в същата категория.