news-details

Лами: Стармър върна Великобритания в сърцето на Европа

След решението на британския премиер Киър Стармър да напусне „Даунинг стрийт“, заместник министър-председателят Дейвид Лами публикува изявление, посветено на политическата кариера на Стармър, трансформацията на партията и постиженията на правителството.

Посочвайки, че познава Стармър от много години и винаги е ценял неговата принципност, Лами каза: „Познавам Киър още от времето, когато беше адвокат. Тогава, както и сега, той беше принципен човек и през цялата си кариера се ръководеше от дълбоко чувство за обществена служба и дълг към тази страна. Той преобрази Лейбъристката партия, премахна антисемитизма, възстанови доверието и отново направи партията ни способна да печели избори. Получи исторически мандат да промени Великобритания към по-добро и най-важното – изпълни това обещание.“

Говорейки за реформите и успехите на правителството, Лами заяви: „Под ръководството на Киър това лейбъристко правителство върна стабилността в икономиката, съкрати списъците на чакащите в NHS, подобри правата на наемателите, започна да решава кризите в съдебната система и затворите, намали нелегалните преминавания с малки лодки, защити младите хора онлайн, извади половин милион деца от бедност и възстанови позицията на Великобритания в света.“

Подчертавайки международната роля на Великобритания и наследството на Стармър, Лами завърши: „Той върна Великобритания в сърцето на Европа, застана твърдо до Украйна и възстанови отношенията с нашите съюзници. Промяната беше обещана, за нея се борихме и тя беше постигната. Това е наследството на Киър Стармър и аз съм изключително горд, че бях част от него.“

Bulgaria News Agency