Австралийският министър-председател Антъни Албанезе заяви, че Австралийският военен мемориал е свято място, където поколения наред се почитат саможертвата и службата.
Албанезе подчерта, че мемориалът е важно място за припомняне на смелостта и отдадеността на служилите на страната, като отдаде почит на загиналите, завърналите се от служба и тези, които все още служат.
Той отбеляза, че откриването на новия Атриум и Залата АНЗАК има за цел да почете наследството и да съхрани паметта на онези, които са служили на Австралия.
Bulgaria News Agency